Wycinanie

Od pomysłu do realizacji

Proponujemy realizację Państwa własnych pomysłów. Park maszynowy, który posiadamy pozwala na precyzyjne wycinanie kształtów i wzorów. Projekt wykonujemy według indywidualnych zamówień z Państwa własnych plików graficznych, jak również można skorzystać z naszej pomocy i doświadczenia z zakresu projektowania. Poniżej przedstawiamy nasz proces tworzenia. Zdjęcia wybranych prac dostępne są w GALERII.

Projekt

Projekt elementu tworzymy w programie graficznym, najlepiej jeśli jest on wykonany w formie wektorowej. Po dopacowaniu szczegółów, opracowany wzór eksportujemy do specjalistycznego oprogramowania sterującego grawerko-frezarką.

Praca frezarki

Ogromna precyzja z jaką możemy wykonać element jest osiągana dzięki małym i precyzyjnym frezom. Sprzężenie frezarki z komputerem pozwala stworzyć produkt, biżuterię dokładnie taką, jaką sobie wymyślimy. Proces wycinania jest całkowicie automatyczny.

Efekt wycinania

Efekt pracy frezarki widoczny jest już po krótkiej chwili. Element należy jeszcze oczyścić, wyszlifować i wypolerować. Są to czynności wykonywane ręcznie.

Efekt końcowy

Po wypolerowaniu i dodaniu łańcuszka otrzymujemy gotową zawieszkę. Takie elementy biżuterii wykonujemy zarówno w złocie jak i w srebrze. Możemy również stworzyć elementy z mosiądzu, brązu, alpaki np. medaliki dla psów.